Kaliteli Kanvas Tablo İçin Baskı Mürekkebi Önemlidir

Yazan caddeko 21/02/2017 0 Yorum(lar) Kanvas Tablo,

 

Merhabalar,

Bir süredir kaliteli bir kanvas tablo nasıl olmalı konusunu detaylandırıyoruz. Amacımız siz değerli müşterilerimizi kanvas tablo seçerken tablo konusunda bilinçli bir seçim yapabilmenizi sağlamaktır. Her zaman en yüksek fiyatlı en iyi olmadığı gibi en düşük fiyatlı da en doğru alışveriş olmuyor ne yazık ki.

Bu zamana kadar kanvas tablo satışı tablo maliyetlerini düşürmek adına tablo ölçüleriyle müşteriyi yanıltabildiğinden bahsetmiş, kanvas tabloların üretiminde kullanılan ağaç kasnaklar yerine sunta/mdf kullanarak ucuz ve kalitesiz, ömrü fazla olmayan tablolar üretildiğini anlatmıştık. Ayrıca kaliteli bir kanvas tablonun olmazsa olmazı %100 pamuklu 400gr kanvas kağıt yerine daha hafif ağırlıkta, üretim malzemesi daha kalitesiz kağıt (hatta branda kullananları bile gördüğümü söylemeliyim) kullandıklarından bahsetmiştik. Bugünkü konumuz ise tablo üretiminin baskı esnasında kullanılan mürekkep.

Kaliteli bir kanvas tablo için kullanılan her malzemede olduğu gibi mürekkep de belli bir standardın altında olmamalıdır. Mürekkep deyip geçmeyin çünkü inanın çok farklı sonuçlar verebiliyorlar. Bizler tablolarımızı üretirken orjinal mürekkepler kullanmaktayız. Orjinal mürekkepler insan sağlığına zarar veremeyen, CE belgeli mürekkeplerdir. Üstelik kanvas tablonun orjinal görselin dijital baskı hali olduğunu düşünürsek gerçeğe en yakın renkleri sadece ama sadece orjinal mürekkepler verecektir. Yıllara meydan okuyan, solmayan, ömürlük bir kanvas tablo için bu bakımdan mürekkep çok önemlidir. Ayrıca orjinal olmayan mürekkeplerin büyük çoğunluğu standardın dışında ölçülerle üretilmektedir. Bu mürekkepler insan sağlığına zararlı ağır kimyasallar içerebilirler. "Ne önemi var" diye düşünüyorsanız bunun çok yanlış olduğunu söylemeliyiz. Çünkü almış olduğunuz bir tablo belki bir ömür boyu yatak odanızda, çocuğunuzun odasında, salonunuzda baş köşede bulunacak, hayatınızın büyük bölümünde size eşlik edecektir. Bu açıdan insan sağlığına zarar vermeyen, orjinal, kaliteli mürekkep kullanılan tabloları tercih etmenizi öneriyoruz.

Mutlu günler dileriz...